Tisková konference: Unikátní Fotografický atlas rostlin České republiky tvoří 80 specialistů

Kontaktní osoba
Alena Lepší (předsedkyně spolku Fotografující botanici, z. s.)

Veřejná sbírka (do 26. 7. 2023): Fotografie všech českých rostlin v jedné KNIZE? Pojďme to dotáhnout! (donio.cz)

Dne 6. června proběhla v Českých Budějovicích za účasti a podpory děkana Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, Františka Váchy, tisková konference. Přes šedesát fotografů z celé republiky a dvacet botaniků ze čtyř českých univerzit a dvou ústavů chystá již od roku 2018 knihu –  Fotografický atlas rostlin České republiky. Na jeho tvorbě se podílejí odborníci z České botanické společnosti. Česká botanická společnost je zároveň jedním z partnerů projektu (pro další informace viz https://botanospol.cz/cs/node/6958/ nebo stránku https://www.fotoatlas-rostlin.cz/). 

Na tiskové konferenci byla novinářům z České televize, Českého rozhlasu Radiožurnálu, České tiskové kanceláře a Mladé fronty DNES pro představu představena kvalitní česká literatura pro odborníky a na druhé straně zahraniční fotografické atlasy a jeden příklad českého, věnovaného však pouze jedné skupině rostlin. Kompletní atlas, kde by byla uceleně představena naše květena dosud neexistuje! Chystaná kniha bude první a zaplní díru na trhu. Bude pro veřejnost, školy i odborníky.

 

Odkazy na vybrané mediální výstupy:

  1. Český rozhlas České Budějovice: Ostružiník Járy Cimrmana, jeřáb bezdězský a mnoho dalších rostlin představí ojedinělý fotografický atlas (budejovice.rozhlas.cz)
  2. Český rozhlas Radiožurnál - Hlavní zprávy 6. 6. (program.rozhlas.cz): rozhovor s editorkou, Alenou Lepší najdete na záznamu času 12:26
  3. Česká televize - Události v regionech 6. 6.Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku (ceskatelevize.cz) - reportáž v čase 22:21
  4. Události jižní Čechy (facebook.com)

 

Stále je možné podpořit vznik knihy veřejnou sbírkou na platformě Donio: 

Zbývá už méně než 50 dní, pojďme to společně dotáhnout!