Přednášky

Česká botanická společnost pořádá cyklus přednášek v letním i zimním semestru, a to v Krajinově posluchárně katedry botaniky Přírodovědecké fakulty UK v Benátské 2. Pravidelné cykly přednášek pořádá i většina poboček.


Botanický seminář - ON-LINE

 

Dne 6. 5. 2021 od 16:00 proběhne botanický seminář, který se koná v rámci přednáškového cyklu pořádaného Jihomoravskou pobočkou ČBS a Ústavem botaniky a zoologie PřF MU.

Na programu jsou dva referáty o diplomových pracích, první, na téma “Fenomén expoziční lesostepi” přednese Kryštof Chytrý, druhý na téma “Sukcese vegetace na zrušených železničních tratích” Filip Kratoš.

M. Chytrý: EUNIS: Vývoj klasifikace evropských biotopů - přednáška ON-LINE

ilustrační obrázek - krajina Bílých Karpat

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Milana Chytrého na téma “EUNIS: Vývoj klasifikace evropských biotopů”.

Přednáška proběhne on-line 29. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

Program celého přednáškového cyklu

Učená společnost České republiky: ON-LINE diskuze na téma "Krize biodiverzity"

Logo Učené společnosti České republiky

 

Učená společnost České republiky zve na veřejnou on-line diskuzi, která proběhne dne 27. 4. 2021 od 16 hodin. Mezi diskutujícími budou také Petr Pyšek a Milan Chytrý z ČBS.

Živé vysílání z Mendelova refektáře v Brně bude možné sledovat na YouTube: http://biodiverzita.jdem.cz.

K. Iberl: Srovnání genetické variability původních a obnovených populací tří lučních druhů na několika lokalitách suchých trávníků - přednáška ON-LINE

Ilustrační fotografie k přednášce "Srovnání genetické variability původních a obnovených populací tří lučních druhů na několika lokalitách suchých trávníků"Ⓒ K. Iberl

 

Přednáška proběhne on-line dne 26. 4. 2021 od 17 hod. formou videokonference. A sice v aplikaci ZOOM (Meeting ID: 963 5067 9410 Passcode: 797256), přihlásit ke konferenci se můžete prostřednictvím odkazu: 

https://cuni-cz.zoom.us/j/96350679410?pwd=U3hHeTNsZEhLczVRcm90bDZKNFNWUT09  

D. Zelený: The vegetation of cloud forest in Taiwan - přednáška ON-LINE

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Davida Zeleného na téma “The vegetation of cloud forest in Taiwan”.

Přednáška proběhne on-line 15. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

J. Roleček: Výsledky projektu HoVNoPro2: „Nakoukání do hystoryje středoevropckí dyverzyti pomocý pilovích dát.“ - přednáška ZRUŠENA

 

Plánovaná přednáška jihomoravské pobočky ČBS bude přesunuta z 8. 4. 2021 na jiný termín — pravděpodobně podzimní semestr. O náhradním termínu budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

M. Janišová: Karpatské biologické a kultúrne dedičstvo Studnica múdrosti pre modernú ochranu biodiverzity - přednáška ON-LINE

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Moniky Janišové na téma “Karpatské biologické a kultúrne dedičstvo Studnica múdrosti pre modernú ochranu biodiverzity”.

Přednáška proběhne on-line 1. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

V. Grulich: Střípky z Indie - přednáška ON-LINE

Ilustrační fotografie k přednášce V. Grulicha

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na další přednášku z pravidelného cyklu botanických přednášek. Tentokrát se spolu s Vítem Grulichem posluchači podívají na to, co botanika může čekat v Indii.

Přednáška proběhne on-line 25. 3. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

V. Rybka: Můžeme zachránit ohrožené druhy rostlin? - PŘEDNÁŠKA ODLOŽENA

 

Přednáška se v původním termínu, dne 22. 3. 2021 od 17.00, nemůže uskutečnit z důvodu nemoci přednášejícího.

Náhradní termín je v jednání (členové ČBS a další přihlášení zájemci budou včas informováni e-mailem).

Děkujeme za pochopení.