Floristické kurzy

Nejdůležitější a dle počtu účastníků největší akcí pořádanou Českou botanickou společností je Floristický kurz. Koná se každoročně v prvním týdnu července na různých místech České republiky a každým třetím rokem na Slovensku ve spolupráci se Slovenskou botanickou společností. První kurz se uskutečnil v r. 1957 a od roku 1964 běží každoročně. Kurzy jsou vhodné i pro učitele středních a základních škol a vysokoškolské, případně i středoškolské studenty. Na každý den je vždy připravena řada celodenních tras pod vedením předních znalců naší květeny a vegetace. Výsledky kurzů jsou pravidelně publikovány.

Výsledky floristického kurzu ČBS v Prachaticích

Obálka přílohy Zpráv ČBS 2017/1

 

Výsledky z floristického kurzu v Prachaticích, který se uskutečnil ve dnech 8. až 13. července 2012, představuje příloha Zpráv ČBS 2017/1. Přináší tak souhrn nálezů z exkurzí, které směřovaly do fytogeografických podokresů Volyňské, Prachatické, Libínské a Chvalšinské Předšumaví, okrajově zasáhly do fytochorionu Budějovická pánev a severní části fytochorionu Hornovltavská kotlina.

Publikace je k dostání v sekretariátu ČBS za cenu 110 Kč.

Přihláška na Floristický kurz ČBS 2017 - Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec (jižní Čechy): 2. 7. – 8. 7. 2017. Kurz organizačně zajišťuje jihočeská pobočka ČBS (K. Boublík, P. Lepší, M. Lepší, M. Štech) ve spolupráci s ústředím ČBS (V. Grulich, R. Štěpánková). Účastníci budou ubytováni na koleji VŠE, Janderova 190/II, Jindřichův Hradec (tří a čtyřlůžkové pokoje buňkového typu, viz přihláška na kurz). Kuchyňky (vybavené sporákem a mikrovlnkou, bez nádobí) jsou na patře. Stravování formou večeře lze objednat (viz přihláška na kurz). Kurzovné pro členy ČBS 500 Kč, pro nečleny 900 Kč.

Floristický kurz Mladá Boleslav, 3.-9.7.2016

Exkurze FK Mladá Boleslav 2016

Kurz organizačně zajistili V. Petříček, M. Štefánek a V. Grulich. Exkurze směřovaly zejména do následujících fyt. okresů, resp. podokresů: 12 – Dolní Pojizeří, 13 a – Rožďalovická tabule, 13 b – Mladoboleslavský chlum, 13 c – Bakovská kotlina, 51 – Polomené hory a 52 – Ralsko-Bezdězská tabule.

Informační materiály pro účastníky - Mladá Boleslav 2016 jsou ke stažení níže.

Dosud uskutečněné floristické kurzy

 

Hrouda L. et Pyšek P. (2000): Floristické kursy Botanické společnosti – historie a současný stav. [Floristic summer schools of the Czech Botanical Society – history and current state]. – Zpr. Čes. Bot. Společ., Praha, 34(1999): 249–255.

1957: Lovosice (1. kurs)

výsledky nebyly a nebudou publikovány