Knihovna

Obrázek

Kontaktní informace


Otevírací doba

Pondělí 12.00 – 17.00

Středa 9.00 – 13.30

Mimo otevírací dobu je návštěva možná po předchozí domluvě e-mailem, kde Vám budou též poskytnuty informace ohledně dostupných titulů.

Kontaktní informace

Knihovna ČBS nabízí členům Společnosti, studentům i čtenářům z řad široké veřejnosti tituly z různých oblastí botaniky (systematika, flóry světa, geobotanika a ekologie, fytogeografie, morfologie a anatomie rostlin), včetně publikací o organismech, které byly tradičně k rostlinám řazeny (houby, řasy a lišejníky).

Ilustrační obrázek knihovního skladu ČBS

Knihovna od roku 1919, kdy vznikla, „z nepatrných počátků pomalu vzrůstala“, zejména díky darům a nákupům. Po válce se začala rozvíjet výměna za časopis Preslia, knihovna tak získala (a dodnes získává) celou řadu významných periodik.

Podstatně se knihovní fond rozrostl v roce 1978, kdy se jeho součástí stala knihovna někdejšího předsedy ČSBS, prof. F. A. Nováka (1892-1964).

Počet titulů, kterými knihovna disponuje, se ale zvyšuje neustále. Opět se jedná o publikace nejčastěji získané darem, či výměnou za periodika vydávaná ČBS (aktivní výměna probíhá s více jak stovkou institucí), za rok 2016 bylo evidováno přes 240 přírůstkových čísel (přehled nejzajímavějších přírůstků viz zde).

Vedle výpůjčních služeb knihovna nabízí čtenářům možnost kopírování a skenování dokumentů (do 20 stran).

Příloha
Příloha Velikost
Knižní novinky za rok 2016.pdf 1.37 MB
knihovni_rad.pdf 284.93 KB