Novinky

Exkurze do okolí Prahy - JEN PRO STUDENTY PřF UK

ilustrační obrázek - exkurze

 

Exkurze do okolí Prahy pořádané Českou botanickou společností a Katedrou botaniky PřF UK jsou součástí praktické výuky přírodovědných oborů. Dle aktuálně platných protiepidemických opatření se jich mohou účastnit pouze studenti, kteří mají předmět zapsaný, a zároveň jsou v posledním ročníku studia.

Knihovna ČBS má do odvolání ZAVŘENO (od 28. 12. 2020)

ilustrační obrázek - knihy s nápisem "do odvolání zavřeno!"

 

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací a přechodem do 5. stupně protiepidemického systému (PES) je Knihovna ČBS od 28. 12. 2020 až do odvolání zavřena.

Děkujeme za pochopení.

O prodloužení výpůjček můžete žádat e-mailem na adrese knihovnaatbotanospol [dot] cz

Botanický seminář - ON-LINE

 

Dne 6. 5. 2021 od 16:00 proběhne botanický seminář, který se koná v rámci přednáškového cyklu pořádaného Jihomoravskou pobočkou ČBS a Ústavem botaniky a zoologie PřF MU.

Na programu jsou dva referáty o diplomových pracích, první, na téma “Fenomén expoziční lesostepi” přednese Kryštof Chytrý, druhý na téma “Sukcese vegetace na zrušených železničních tratích” Filip Kratoš.

Ekolist: Rostlina roku 2021? Vstavač kukačka
ilustrační obrázek - vstavač kukačka (Anacamptis morio), autor: Jiří Brabec, CC BY 3.0 CZ
Hana Jeřábková Po 03. 05. 2021 - 20:08

 

Ano, titulem “Rostlina roku 2021” se pyšní vstavač kukačka (Anacamptis morio, syn. Orchis morio).

Titul “Rostlina roku” udělujeme významným, ohroženým, či jinak pozoruhodným druhům naší flóry od letoška, akci jsme představili také na stránkách deníku Ekolist:

City Nature Challenge 2021: Praha, Brno a Uherské Hradiště

City Nature Challenge 2021 - pozvánka

 

I letos proběhne na přelomu dubna a května soutěž City Nature Challenge. Jejím cílem je nasbírat v daném termínu co nejvíc pozorování živých organismů na území velkých měst. Vedle obyvatel Prahy a Brna, kde se akce pořádala i loni, se nově mohou do soutěže zapojit i občané Uherského Hradiště.

Kraj
Jihomoravský kraj
Praha
Zlínský kraj

M. Chytrý: EUNIS: Vývoj klasifikace evropských biotopů - přednáška ON-LINE

ilustrační obrázek - krajina Bílých Karpat

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Milana Chytrého na téma “EUNIS: Vývoj klasifikace evropských biotopů”.

Přednáška proběhne on-line 29. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

Program celého přednáškového cyklu

Učená společnost České republiky: ON-LINE diskuze na téma "Krize biodiverzity"

Logo Učené společnosti České republiky

 

Učená společnost České republiky zve na veřejnou on-line diskuzi, která proběhne dne 27. 4. 2021 od 16 hodin. Mezi diskutujícími budou také Petr Pyšek a Milan Chytrý z ČBS.

Živé vysílání z Mendelova refektáře v Brně bude možné sledovat na YouTube: http://biodiverzita.jdem.cz.

K. Iberl: Srovnání genetické variability původních a obnovených populací tří lučních druhů na několika lokalitách suchých trávníků - přednáška ON-LINE

Ilustrační fotografie k přednášce "Srovnání genetické variability původních a obnovených populací tří lučních druhů na několika lokalitách suchých trávníků"Ⓒ K. Iberl

 

Přednáška proběhne on-line dne 26. 4. 2021 od 17 hod. formou videokonference. A sice v aplikaci ZOOM (Meeting ID: 963 5067 9410 Passcode: 797256), přihlásit ke konferenci se můžete prostřednictvím odkazu: 

https://cuni-cz.zoom.us/j/96350679410?pwd=U3hHeTNsZEhLczVRcm90bDZKNFNWUT09