ČBS

Knihovna ČBS má do odvolání ZAVŘENO (od 28. 12. 2020)

ilustrační obrázek - knihy s nápisem "do odvolání zavřeno!"

 

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací a přechodem do 5. stupně protiepidemického systému (PES) je Knihovna ČBS od 28. 12. 2020 až do odvolání zavřena.

Děkujeme za pochopení.

O prodloužení výpůjček můžete žádat e-mailem na adrese knihovnaatbotanospol [dot] cz

D. Zelený: The vegetation of cloud forest in Taiwan - přednáška ON-LINE

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Davida Zeleného na téma “The vegetation of cloud forest in Taiwan”.

Přednáška proběhne on-line 15. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

Webová aplikace "Fytochorion - GPSPR"

 

K dohledávání fytochorionů, čtverců síťového mapování a dalších údajů k floristickým záznamům může pomoci webová aplikace Fytochorion — GPSPR dostupná na adrese: http://zbynous.net/gpspr/fytochorion.php

Stačí zadat souřadnice do pole “pozice”, a zvolit “Vypočítat”. Níže se pak zobrazí:

Tisková zpráva: Rostlina roku - vstavač kukačka

ilustrační obrázek - vstavač kukačka (Anacamptis morio), autor: Hana Jeřábková, CC BY 3.0 CZ

 

Česká botanická společnost se rozhodla každoročně vyhlašovat Rostlinu roku, a to právě od letoška. Inspirací byla akce Pták roku, která je již od roku 1992 organizována Českou společností ornitologickou. Touto iniciativou chce ČBS upozornit širokou veřejnost na významné, ohrožené či jinak zajímavé druhy naší květeny, a vybízet tak k zájmu o rostliny, jejich sledování i praktické ochraně.

Zemřela Zdeňka Neuhäuslová, čest její památce.

 

Ve středu 31. 3. 2021  zemřela po delší nemoci, ve věku nedožitých 87 let,  RNDr. Zdeňka Neuhäuslová, CSc., dlouholetá pracovnice geobotanického oddělení Botanického ústavu v Průhonicích, čestná členka České botanické společnosti. Vzpomínáme s vděčností a úctou.

 

 

J. Roleček: Výsledky projektu HoVNoPro2: „Nakoukání do hystoryje středoevropckí dyverzyti pomocý pilovích dát.“ - přednáška ZRUŠENA

 

Plánovaná přednáška jihomoravské pobočky ČBS bude přesunuta z 8. 4. 2021 na jiný termín — pravděpodobně podzimní semestr. O náhradním termínu budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

M. Janišová: Karpatské biologické a kultúrne dedičstvo Studnica múdrosti pre modernú ochranu biodiverzity - přednáška ON-LINE

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Moniky Janišové na téma “Karpatské biologické a kultúrne dedičstvo Studnica múdrosti pre modernú ochranu biodiverzity”.

Přednáška proběhne on-line 1. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

Údolím Radnického potoka u Lhotky u Radnic

 

Údolím Radnického potoka u Lhotky u Radnic. Projdeme úsek od Čechurova mlýna jihovýchodně od Lhotky až po část údolí 1 km severně od Nového mlýna. Celkem 8 km. Cílem je zmapovat výskyt sněženky podsněžníku (Galanthus nivalis).

Exkurzi pro veřejnost není možné uskutečnit vzhledem k platnosti mimořádných opatření vlády ČR k prevenci šíření koronaviru. Děkujeme za pochopení.

Kraj
Plzeňský kraj