Časopis Botanika 1/2022

Contact person
redakce časopisu Botanika

 

Vychází první letošní číslo časopisu Botanika. Čtenáři zde naleznou ohlédnutí za historií Botanického ústavu, který letos slaví šedesát let od svého založení. Další příspěvek je věnován vývoji vegetace v Českém krasu za posledních padesát let. Ukazuje jak důležité je opakované dlouhodobé sledování výzkumných ploch.

Prostor je věnován nicméně i moderním technologiím a metodám, o kterých jsme si před několika desítkami let mohli nechat jenom zdát. O tom, jak pomáhají nové postupy odkrývat evoluční historii lakušníků (Ranunculus sect. Batrachium) je další článek. Dočíst se pak v časopisu můžete i o mobilních aplikacích, které veřejnosti umožní přiblížit svět rostlin i sdílet data o jejich pozorování.

V neposlední řadě zde naleznete i článek věnovaný letošní rostlině roku, hlaváčku letnímu, nebo zprávu o konferenci ČBS.

Časopis vydává Botanický ústav AV ČR, je k dostání v knihkupectví Academia (49 Kč), na e-mailové adrese níže si také můžete objednat předplatné (150 Kč za 2 čísla ročně + balné a poštovné).

Předplatitelé získávají zdarma elektronickou verzi.

Starší čísla v pdf formátu jsou dostupná na adrese https://www.ibot.cas.cz/botanika/?page_id=362&lang=cs