Pozvánka na akce Západočeské pobočky 2020

Datum události
-

Západočeská pobočka ČBS v Plzni vás srdečně zve akce, které se budou konat v prvním čtvrtletí roku 2020. Přednášky se konají v přednáškovém sále hlavní budovy Západočeského muzea v Plzni, Kopeckého sady 2.

Středa 15. 1. 2020, 16.30: Zadržování vody – zahrady i veřejný prostor / přednášející: Ing. Jana Pyšková, autorizovaná krajinářská architektka a předsedkyně České asociace pro krajinářskou architekturu, Praha.

Voda se stala tématem pro odbornou i laickou debatu. Mluví se o ní na mezinárodních konferencích i u piva v hospodách. Hospodaření s dešťovou vodou je velké téma, které lidé řeší s vážností, jaká odpovídá problémům s nedostatkem v jejich oblasti. Představíme náhled na způsoby hospodaření s dešťovou vodou v rodinné zahradě i veřejném prostoru, kde je praxe v Česku teprve na začátku.

Výroční schůze Západočeské pobočky ČBSv sobotu 15. 2. 2020 od 9:30 hod., v přednáškovém sále hlavní budovy Západočeského muzea v Plzni, Kopeckého sady 2.

V rámci výroční schůze se uskuteční přednáška na téma Hledání pokladů severního Plzeňska aneb 150 botaniků v akci v podání RNDr. Sylvie Pecháčkové, Ph.D., Západočeské muzeum Plzeň, ve spolupráci s dalšími plzeňskými botaniky. V červenci 2019 proběhl v Plasích celostátní floristický kurz České botanické společnosti. Jeho organizátoři představí zajímavé botanické nálezy i momentky z průběhu kurzu.

Začátek přednášky: od 11:30 hod.

Středa 11. 3. 2020, 16.30: Rozmanitost květeny SZ Čech a ohrožené rostliny Ústeckého kraje / přednášející: Ing. Čestmír Ondráček, Oblastní muzeum Chomutov.

Ivona Matějková, jednatelka pobočky

Program přednášek a pozvánka na přednášku Jany Pyškové je ke stažení níže.

Kontaktní osoba
Ivona Matějková
Kontaktní e-mail