City Nature Challenge 2021: Praha, Brno a Uherské Hradiště

Datum události
-

 

I letos proběhne na přelomu dubna a května soutěž City Nature Challenge. Jejím cílem je nasbírat v daném termínu co nejvíc pozorování živých organismů na území velkých měst. Vedle obyvatel Prahy a Brna, kde se akce pořádala i loni, se nově mohou do soutěže zapojit i občané Uherského Hradiště.

Stačí se zaregistrovat do aplikace iNaturalist, která umožňuje sdílet záznamy o pozorovaných organismech, a ve dnech 30. 4. až 3. 5. vyrazit do přírody na území zmíněných měst. O tom, jak může být příroda ve městech pestrá, vypovídají výstupy z uplynulých ročníků, jen v Praze se loni podařilo během akce City Nature Challenge zaznamenat 1266 druhů

(více zde: https://www.citynaturechallenge.cz/vysledky-cnc-2020/).

Zadány mohou být i fotografie neurčených druhů, jednak aplikace sama nabízí vizuálně podobné obrázky známých a v okolí již zaznamenaných taxonů pro srovnání, jednak nálezy prochází další uživatelé aplikace a případně určení zpřesňují. Zároveň zaslané fotografie napomohou mapování naší přírody (určené druhy a jejich lokality se stanou součástí otevřené mezinárodní databáze na stránkách https://www.gbif.org/ i nálezové databáze ochrany přírody ČR).

Vzhledem k aktuální epidemické situaci proběhne stejně jako loni doprovodný program pouze on-line. Další informace se dozvíte na stránkách projektu a prostřednictvím facebook-u.

Kontaktní osoba
Kontaktní email projektu City Nature Challenge
Kontaktní e-mail