Hydrobotanická exkurze na mokřady Blatenska

Datum události

Pracovní skupina pro studium makrofyt vod a mokřadů při České botanické společnosti zve na hydrobotanickou exkurzi na mokřady Blatenska, která se uskuteční ve dnech 21. až 23. června 2024.

Příjezd je možný ve čtvrtek 20. 6. od 18 hod. a v pátek 21. 6. do 8 hod., kdy se z místa ubytování vyjíždí na exkurzi, stejný čas i místo výjezdu na exkurzi, tj. 8 hod., bude i v sobotu a v neděli.

Ubytování je dojednáno v internátu Střední odborné školy v Blatné (V Jezárkách 745, Blatná; https://www.blek.cz/rekreacni-pobyty/). Na místě je dostatečná kapacita pro ubytování celého kursu, součástí ubytování je i společná kuchyňka na patře. Cena noclehu je 350 Kč. V Blatné jsou obchody a restaurace v centru zhruba 1 km od ubytování.


Přihlašovat se můžete prostřednictvím formuláře na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchxqCs-se8rttDOSMxctR5ZzhH42UgSdbw4SsWUMXiO2oiRQ/viewform nebo kontaktovat přímo mailem či telefonem Vlastika Rybku (vlastik [dot] rybkaatbotanicka [dot] cz (vlastik[dot]rybka[at]botanicka[dot]cz), tel.: 732 421 284).

Termín pro potvrzení účasti je 26. 4. 2024.


Na exkurzi bychom měli být plně motorizováni. Uveďte tedy také, zda můžete vzít služební nebo soukromé auto a počet volných míst. Pro exkurzi budou vhodné holínky nebo tenisky do vody a pláštěnka.

Navštíveny budou rybníky a mokřady v širším okolí Blatné. 

Na setkání se těší Vlastik Rybnka a Michal Vávra.

Lokalita