Novinky Severočeské pobočky

Exkurze: Ústecké ruderálení

Ilustrační obrázek - bodlák kadeřavý (Carduus crispus), autor fotografie: V. Zeisek

 

Exkurze zaměřená na ruderální vegetaci.

Sraz v 15:30 na zast. MHD Ústí nad Labem – Kamenný vrch. Doprava: trolejbusy č. 60 a 62 ze zast. MHD Hlavní nádraží. Trasa: Kamenný vrch – Vyhlídka V. Cajthamla – Střekov – Kramoly – Ústí n. L., centrum. Flóra a vegetace krajského města, vyhlídkového místa v údolí Labe a labských břehů v centru města Ústí nad Labem.

Vedoucí: K. Nepraš

Kraj
Ústecký kraj

Batologická exkurze Holedeč

Ilustrační obrázek - ostružiník (Rubus sp.)

 

Sraz v 9:30 na parkovišti u turistického přístřešku na kontaktu modré turistické stezky se silnicí č. 227 cca 1,3 km JJV od obce Holedeč (https://mapy.cz/s/molumozeho). Doprava vlastní, po domluvě lze účastníka přibrat do auta na zastávce hromadné dopravy v okolí.

Vedoucí exkurze: I. Bílek

Kraj
Ústecký kraj

Ve dnech 11. až 17. 7. proběhl floristický kurz v Teplicích

Gymnázium Teplice - ilustrační foto (převzato ze stránek https://www.gymtce.cz/cs/o-skole/kontakty)

 

Ve dnech 11. až 17. července proběhl v pořadí již 60. floristický kurz, místem jeho konání byly Teplice. Jednalo se zároveň o devátý kurz, který směřoval do oblasti severních Čech.

Vedoucí exkurzí provedli účastníky celkem po 40 trasách v širším okolí Teplic, navštíveny byly jak oblasti termofytika (Podkrušnohorská pánev, Lounské a Labské středohoří), tak mezofytika (podhůří Krušných hor, Milešovské středohoří) a oreofytika (Krušné hory).

Kraj
Ústecký kraj

Floristický kurz Teplice - přehled plánovaných tras

Gymnázium Teplice - ilustrační foto (převzato ze stránek https://www.gymtce.cz/cs/o-skole/kontakty)

Floristický kurz (2021) se koná v širším okolí Teplic (Ústecký kraj). Na východě se území kurzu přibližuje k západnímu okraji Ústí nad Labem, dále k jihu se dotýká západního břehu Labe a přes Velemín, Kocourov a Mrsklesy se přibližuje k severní hranici území, které bylo zkoumáno při floristickém kurzu v Lounech. Jihozápadní a západní hranici tvoří vrch Vraník (483 m), Měrunice, Razice, vrch Bořeň (539 m) a okolí města Duchcov.

Kraj
Ústecký kraj

Podzimní určovací seminář: hlenky - ZRUŠENO

 

Vzhledem k trvajícím protikoronavirovým opatřením se odvolává i poslední letošní plánovaná akce Severočeské pobočky ČBS, určovací seminář na téma hlenky, který se měl konat 8. 11. 2020 v Ústí nad Labem pod vedením Lenky Němcové.

Děkujeme za pochopení.

Botanicko-bryo-lichenologická exkurze do oblasti Porta Bohemica - ZRUŠENA

 

Botanicko-bryo-lichenologická exkurze Severočeské pobočky ČBS do oblasti Porta Bohemica měla proběhnout tuto neděli (25. 10.). Vzhledem k platnosti mimořádných opatření vlády ČR k prevenci šíření koronaviru je zrušena.

Děkujeme za pochopení.

Místo podzimního mykologicko-floristického minikurzu Severočeské pobočky bude jednodenní exkurze

Ilustrační obrázek - šípky

 

Ve dnech 18.-20.9. měl proběhnout v Libochovicích podzimní floristický kurz Severočeské pobočky ČBS.

Vzhledem k současné nepříznivé koronavirové situaci a její předpokládané další eskalaci by však bylo pořádání akce spojené s přespáváním neúměrným a zbytečným rizikem.

Kraj
Ústecký kraj