Průvodce Botanickou zahradou Liberec a nahlédnutí do botanických sbírek Landschloss Pirna Zuschendorf

Ilustrační obrázek

 

Bohaté sbírky Botanické zahrady Liberec ukazují autoři knihy na četných fotografiích i prostřednictvím doprovodného textu. Na 192 stranách nás seznámí s kolekcemi pivoněk, kosatců, denivek, růží, či alpinek, expozicí naší původní květeny, či exotickými rostlinami ve sklenících. Zvlášť skleníková expozice je významná, její části didakticky představují biotopy z různých květenných oblastí světa, zároveň jsou zde však pavilony věnované také konkrétním skupinám rostlin. Ať se jedná o vůči extrémním suchům adaptované kaktusy, epifytické orchideje nebo masožravé rostliny, ve všech případech můžeme obdivovat pestrost forem, jakou vytváří.

Na předsádce knihy je navíc uvedena tabulka květu zvláště zajímavých rostlin, inspirující k návštěvě v různých obdobích (mimochodem další informace o zahradě včetně otevírací doby naleznete na stránkách botaniliberec.cz).

Kniha vznikla díky přeshraniční spolupráci, její součástí je i představení kolekce kamelií z botanických sbírek Technické univerzity v zámku Pirna-Zuschendorf a k dispozici je též německá verze: Wegweiser durch den Botanischen Garten Liberec und Einblick in die botanischen Sammlungen im Landschloss Pirna-Zuschendorf.

Autor
Miloslav Studnička, Matthias Riedel
Rok
2017
Možnosti dostupnosti knihy