V listopadu vyšlo další číslo popularizačního časopisu Botanika.
Čtenáři v něm naleznou příspěvky věnované celé škále témat, od diverzity lišejníků v bukových lesích po bioerozi schránek invazních dírkovců v píscích Štředozemního moře.
Nechybí ani články o cévnatých rostlinách, v příspěvku “Všudypřítomná, užitečná, ale i zatracovaná kopřiva dvoudomá” si zájemci mohou přečíst o evoluční historii kopřiv, další je věnován mokřadním pryšcům naší květeny. Autoři jednoho z dalších článků se zamýšlejí nad otázkou, zda “Jsou vysokohorská společenstva v ohrožení?” a ukazují, jaké dopady na horské ekosystémy může mít šíření nepůvodních druhů.
V neposlední řadě se pak čtenáři mohou dozvědět o aktuálním dění v Botanickém ústavu AV ČR, jsou zde třeba fotografie z příměstského tábora, který proběhl v Průhonicích (v příspěvku “Vědci dětem”), nebo článek “Třeboňská Sbírka vodních a mokřadních rostlin v době koronaviru”.
Kompletní obsah čísla naleznete zde.
Časopis vydává Botanický ústav AV ČR, je k dostání v knihkupectví Academia (49 Kč), na e-mailové adrese níže si také můžete objednat předplatné (150 Kč za 2 čísla ročně + balné a poštovné). Předplatitelé získávají zdarma elektronickou verzi. Objednat si jej můžete také v e-shopu na facebookových stránkách Botanického ústavu AV ČR.
Starší čísla v pdf formátu jsou dostupná na adrese https://www.ibot.cas.cz/botanika/?page_id=362&lang=cs
Příloha | Velikost |
---|---|
Obsah čapopisu Botanika 2/2020 (.pdf) | 68.6 KB |
- Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit