Floristický kurz Teplice - přehled plánovaných tras

Datum události
-
Kontaktní osoba
Čestmír Ondráček
Romana Štěpánková
Kontaktní e-mail
Telefon
Příloha Velikost
Floristicky kurz Teplice - prehled tras_0.pdf 348.84 KB

Floristický kurz (2021) se koná v širším okolí Teplic (Ústecký kraj). Na východě se území kurzu přibližuje k západnímu okraji Ústí nad Labem, dále k jihu se dotýká západního břehu Labe a přes Velemín, Kocourov a Mrsklesy se přibližuje k severní hranici území, které bylo zkoumáno při floristickém kurzu v Lounech. Jihozápadní a západní hranici tvoří vrch Vraník (483 m), Měrunice, Razice, vrch Bořeň (539 m) a okolí města Duchcov. Krušné hory jsou zastoupeny od Nového Města (u Mikulova) přes Bouřňák (869 m), Cínovec, Fojtovice, Komáří hůrku (808 m) po údolí Unčínského potoka, to je přibližně 15kilometrový hřebenový úsek.

Exkurzní trasy povedou do oblasti termofytika, do fytochorionu 3. Podkrušnohorská pánev, 4a. Lounské středohoří a 4b. Labské středohoří. V oblasti mezofytika budou navštíveny fytochoriony 25a. Krušnohorské podhůří vlastní a 44. Milešovské středohoří, v oblasti oreofytika fytogeografický okres 85. Krušné hory.

Partnerem kurzu je Gymnázium Teplice.

Účast na kurzu je podmíněna dodržením pravidel pro provoz ubytovacích zařízení dle mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví. Kapacity kurzu již jsou naplněny.