Ohlédnutí za City Nature Challenge 2023


Ve dnech 28. dubna až 1. května 2023 proběhla již tradiční akce City Nature Challenge. Z měst, které se zapojily v ČR, zvítězila Praha s více jak 14 800 pozorováními, druhým nejúspěšnějším českým městem bylo Brno, kde se podařilo nasbírat 5800 pozorování. Třetí byly České Budějovice s 2108 pozorováními, Uherské Hradiště si jich připsalo 797. (Více informací o výsledcích naleznete na stránkách projektu: https://www.citynaturechallenge.cz/)

Jako partneři jsme se letos účastnili i jedné z doprovodných akcí, víkendu otevřených dveří v Kroužkovací stanici Národního muzea. V sobotu 29. dubna si na našem stánku mohli návštěvníci vyzkoušet, poznají-li po hmatu šišky, plody a semena dřevin, prohlídnout různou botanickou literaturu a dozvědět se o činnosti naší Společnosti. Pro nejmenší byla připravena serie botanických omalovánek.

Přišly se k nám podívat desítky zájemců všech věkových kategorií, navzdory nepřízni počasí můžeme tak akci považovat za zdařilou. Děkujeme Národnímu muzeu za organizaci a budeme se těšit na další ročník.

fotografie - stánek České botanické společnosti na víkendu otevřených dveří v Kroužkovací stanici Národního muzea (29. 4. 2023)