Patronáty běží již 5 let a do svého týmu hledají posily

Kontaktní osoba
Josef Laňka (koordinátor projektu Patronáty)
Anna Šlechtová

V rámci projektu Patronáty, který vznikl na popud Pracovní skupiny pro ochranu přírody, Skautský institut již přes 5 let zapojuje dětské skupiny (skautské, školní i další) do ochrany přírody. V roce 2023 se povedlo rozšířit projekt do všech krajů v Republice. Letošní jaro bylo rekordní i co se týče počtu akcí v terénu. Během první poloviny letošního roku se jich uskutečnilo přes 260, na pomoc přírodě do terénu vyrazilo přes 3800 účastníků z více jak 200 skupin.

Vzhledem k rozšiřování programu se hledají další odborníci, kteří by párkrát do roka s dětmi vyrazili do terénu jako jejich průvodci a koordinátor(ka) pro dva kraje.


Hledají se průvodci pro Patronáty

Zabýváte se ochranou přírody, hledáte změnu, praxi, zkušenost a chcete prakticky realizovat opatření, pro které potřebujete více rukou? Chcete dětem různého věku předávat know how, jak reálně pečovat o přírodu? Napadá vás případně i území a ochranářská činnost, která by mu výrazně pomohla?

Průvodce má na starosti kromě provázení dětí lokalitou také plánování a domlouvání termínů zásahů a zajišťování krátkých záznamů ze zásahů. Do terénu s jednou skupinou vyráží několikrát ročně. Odměna za každý zásah je vyplácena na základě smlouvy o dílo.

Více informací.

➤ Zapojte se, zde se můžete rovnou přihlásit.


Hledá se koordinátor(ka) pro Olomoucký kraj a kraj Vysočina

Práce krajského koordinátora spočívá převážně v komunikaci se zapojenými skupinami a podpoře jejich aktivit v kraji, tj. vytipování vhodných lokalit, oslovování průvodců, komunikaci s orgány ochrany přírody a zpracování základní projektové administrativy.

Jde o práci na menší úvazek (4–⁠6 hodin/týdně) na základě dohody o provedení práce.

➤ Máte zájem být součástí projektu v jednom z uvedených krajů? Neváhejte se nám ozvat.

➤ Kontakt: Josef Laňka — koordinátor projektu, josef.lanka@skautskýinstitut.cz

koordinátoři projektu Patronáty

Za pracovní skupinu připravila Anna Šlechtová, která zároveň koordinuje Patronáty v Jihočeském kraji (anna [dot] slechtovaatskautskyinstitut [dot] cz (anna[dot]slechtova[at]skautskyinstitut[dot]cz)).