Novinky Jihomoravské pobočky

Botanický seminář - ON-LINE

 

Dne 6. 5. 2021 od 16:00 proběhne botanický seminář, který se koná v rámci přednáškového cyklu pořádaného Jihomoravskou pobočkou ČBS a Ústavem botaniky a zoologie PřF MU.

Na programu jsou dva referáty o diplomových pracích, první, na téma “Fenomén expoziční lesostepi” přednese Kryštof Chytrý, druhý na téma “Sukcese vegetace na zrušených železničních tratích” Filip Kratoš.

M. Chytrý: EUNIS: Vývoj klasifikace evropských biotopů - přednáška ON-LINE

ilustrační obrázek - krajina Bílých Karpat

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Milana Chytrého na téma “EUNIS: Vývoj klasifikace evropských biotopů”.

Přednáška proběhne on-line 29. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

Program celého přednáškového cyklu

D. Zelený: The vegetation of cloud forest in Taiwan - přednáška ON-LINE

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Davida Zeleného na téma “The vegetation of cloud forest in Taiwan”.

Přednáška proběhne on-line 15. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

J. Roleček: Výsledky projektu HoVNoPro2: „Nakoukání do hystoryje středoevropckí dyverzyti pomocý pilovích dát.“ - přednáška ZRUŠENA

 

Plánovaná přednáška jihomoravské pobočky ČBS bude přesunuta z 8. 4. 2021 na jiný termín — pravděpodobně podzimní semestr. O náhradním termínu budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

M. Janišová: Karpatské biologické a kultúrne dedičstvo Studnica múdrosti pre modernú ochranu biodiverzity - přednáška ON-LINE

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na přednášku Moniky Janišové na téma “Karpatské biologické a kultúrne dedičstvo Studnica múdrosti pre modernú ochranu biodiverzity”.

Přednáška proběhne on-line 1. 4. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

V. Grulich: Střípky z Indie - přednáška ON-LINE

Ilustrační fotografie k přednášce V. Grulicha

 

Jihomoravská pobočka České botanické společnosti a Ústav botaniky a zoologie PřF MU v Brně zvou na další přednášku z pravidelného cyklu botanických přednášek. Tentokrát se spolu s Vítem Grulichem posluchači podívají na to, co botanika může čekat v Indii.

Přednáška proběhne on-line 25. 3. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

K. Prach: Sukcese vegetace napříč biomy a typy disturbancí: Pokus o vzájemná porovnání

Ilustrační obrázek - pískovna

 

Další ze čtvrtečních přednášek bude věnována sukcesi, tedy vývoji rostlinných společenstev. Prof. Karel Prach zde představí poznatky o tom, jak sukcese probíhá, a jaké obecné trendy lze z dlouholetých výzkumů v různých biomech vyvozovat. Zároveň tak uvede nedávno vydanou publikaci “Comparative Plant Succession among Terrestrial Biomes of the World”.

A. Bucharová: Seeding the future: Evolutionary perspective on seed-based restoration - přednáška ON-LINE

Ilustrační obrázek - kopretiny z okruhu Leucanthemum vulgare agg.

 

Další z přednášek pořádaná Jihomoravskou pobočkou ČBS a Ústavem botaniky a zoologie PřF MU bude věnována obnově lučních společenstev, proběhne on-line ve čtvrtek 11. 3. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2

A. T. Clark: Chasing the Dragon, and two other methods: A general approach for measuring stability in complex ecological systems - přednáška ON-LINE

 

První z přednášek pořádaná Jihomoravskou pobočkou ČBS a Ústavem botaniky a zoologie PřF MU v letním semestru proběhne on-line, a sice ve čtvrtek 4. 3. 2021 od 16. hod.

Do videokonference se můžete přihlásit zde: https://muni.cz/go/4cbec2