Časopis Botanika 2/2023

Kontaktní osoba
redakce časopisu Botanika
Kontaktní e-mail

Vychází časopis Botanika s číslem 2/2023.

Letos poprvé je zde zařazena rubrika věnovaná novinkám v české flóře. Představeno je v ní hned několik zajímavých nálezů z posledního dílu série Additamenta ad floram Reipublicae Bohemicae ze Zpráv ČBS.

Další články jsou o schopnosti adaptace rostlin na nové klimatické podmínky, loukách nebo houbách. Zařazen je také rozhovor s prof. RNDr. Františkem Krahulcem, CSc., čestným členem ČBS. Věnován je jak jeho dlouholetému výzkumu, tak populárně naučné knize “Louky: dobrodružství poznávání”, která letos vyšla v nakladatelství Academia.

V neposlední řadě si čtenáři mohou přečíst o hledání původu druhů na příkladu vybraných rostlin z And, anebo třeba o úpravách, které letos proběhly v Průhonickém parku.

Celý obsah časopisu Botanika 2/2023 (ve formátu .pdf).

Časopis vydává Botanický ústav AV ČR ve spolupráci s Českou botanickou společností. V tištěné podobě je časopis k dostání na pokladně Průhonického parku, v knihkupectví Academia, a také na sekretariátu ČBS. Cena jednoho výtisku je 49 Kč.

Předplatné si můžete objednat na e-mailové adrese botanikaatibot [dot] cas [dot] cz (botanika[at]ibot[dot]cas[dot]cz) (150 Kč za 2 čísla ročně + balné a poštovné). Předplatitelé získávají zdarma elektronickou verzi.

Starší čísla v pdf formátu jsou dostupná na adrese https://www.ibot.cas.cz/botanika/?page_id=362&lang=cs.