Novinky

Knihovna ČBS má do odvolání ZAVŘENO (od 28. 12. 2020)

ilustrační obrázek - knihy s nápisem "do odvolání zavřeno!"

 

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací a přechodem do 5. stupně protiepidemického systému (PES) je Knihovna ČBS od 28. 12. 2020 až do odvolání zavřena.

Děkujeme za pochopení.

O prodloužení výpůjček můžete žádat e-mailem na adrese knihovnaatbotanospol [dot] cz

PF 2021

 

Přejeme všem členům a příznivcům České botanické společnosti do nového roku jen to nejlepší — štěstí, zdraví, pohodu i zajímavé botanické nálezy. A těšíme se případně na shledání na některé z akcí ČBS!

PF 2021

 

Jarní setkání Bryologicko-lichenologické sekce, 18.–21. 3. 2021 v Bílých Karpatech

lichenologovoe

Jarní setkání Sekce proběhne ve dnech  18.–21. března 2021 v Bílých Karpatech. Místo ubytování bude Rekreační středisko KORD ve Starém Hrozenkově. Další informace budou na webových stránkách Sekce a hromadným e-mailem. Přihlášky zasílejte do 2. března 2021 na svata [dot] kubesovaatgmail [dot] com.

Na setkání se těší Svaťa Kubešová

Kraj
Zlínský kraj

AOPK hledá botanika - vedoucího Oddělení sledování biotopů a druhů rostlin

Logo AOPK

 

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR hledá posilu do Prahy na volné pracovní místo “vedoucí Oddělení sledování biotopů a druhů rostlin (Odbor monitoringu biodiverzity)”.

Více informací naleznete na stránkách AOPK, strukturovaný životopis a průvodní dopis můžete zaslat do 5. 1. 2021.

Reminiscence zahraniční botanické exkurze na Slovensko - přednáška ON-LINE

ilustrační obrázek - pohled z Hrebienka na Lomnický štít, autor  Ing. Mgr. Jozef Kotulič, CC BY 3.0, převzato z Wikimedia Commons: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/Slovakia_Hrebienok_7.JPG

 

Poslední letošní přednáška pořádaná Jihomoravskou pobočkou ČBS a Ústavem botaniky a zoologie PřF MU bude o flóře a vegetaci Slovenska, a také o cestovatelských zážitcích. Půjde o shrnutí zahraniční exkurze, kterou pořádala PřF MU letos v září.

Přednáška se koná ve čtvrtek 17. 12. od 16:00 hodin.

Bohumil Mandák: Genomy merlíků ve víru evoluce - přednáška ON-LINE

Ilustrační obrázek - květy merlíku bílého (Chenopodium album agg.), autor: Harry Rose from South West Rocks, Australia, CC BY 2.0, převzato z: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/db/Chenopodium_album_flower1_%2814334755432%29.jpg

 

Další čtvrteční přednáška pořádaná Jihomoravskou pobočkou ČBS a Ústavem botaniky a zoologie PřF MU bude věnována merlíkům (rod Chenopodium). Nové poznatky o evoluci jejich genomů představí Bohumil Mandák.

Přednáška se koná ve čtvrtek 10. 12. od 16:00 hodin, proběhne on-line.

Připojit se můžete přes MS Teams nebo přes webový prohlížeč: https://muni.cz/go/4cbec2