Informace členům

Česká botanická společnost vydává pro své členy třikrát do roka (v lednu, březnu a září) souhrnné Informace členům, jejichž obsahem jsou pozvánky na akce ústředí ČBS a jejích poboček, sekcí a pracovních skupin a jiná sdělení.


Quo vadis, Adonis aestivalis?

Obálka časopisu Botanika 1/2022

 

Na stránkách časopisu Botanika vychází první z popularizačních textů o letošní rostlině roku, hlaváčku letním (Adonis aestivalis). Dočíst se zde můžete o jeho ekologii i problematice jeho ochrany, součástí příspěvku je také obrazová tabule věnovaná porovnání květů červenokvětých hlaváčků.

Celý článek ve formátu pdf je ke stažení zde.

Časopis Botanika 1/2022

Obálka časopisu Botanika 1/2022

 

Vychází první letošní číslo časopisu Botanika. Čtenáři zde naleznou ohlédnutí za historií Botanického ústavu, který letos slaví šedesát let od svého založení. Další příspěvek je věnován vývoji vegetace v Českém krasu za posledních padesát let. Ukazuje jak důležité je opakované dlouhodobé sledování výzkumných ploch.

Hodnocení expanzních rostlin - prosba z PřF MU

 

Vážení členové České botanické společnosti,

chtěli bychom Vás požádat o expertní hodnocení, které druhy jsou ve Vašem regionu expanzní. 

Jako expanzní druhy chápeme: 

“Původní druhy, jejichž rozšíření v krajině dlouhodobě (resp. od roku 1990) stoupá, jejich lokální abundance narůstá a které dosahují dominance ve společenstvech.”

City Nature Challenge 2022: Praha, Brno, Uherské Hradiště a České Budějovice (29. 4. - 2. 5. 2022)

City Nature Challenge 2022 - pozvánka

 

Klání City Nature Challenge se v České republice koná letos již po páté, a sice ve dnech 29. 4. až 2. 5. 2022.

Stejně jako v uplynulých letech je cílem nasbírat v daném termínu co nejvíc pozorování živých organismů na území velkých měst. Vedle Prahy, Brna a Uherského Hradiště, kde probíhala akce i loni, se nově mohou zapojit také obyvatelé a návštěvníci Českých Budějovic.

Kraj
Jihočeský kraj
Jihomoravský kraj
Praha
Zlínský kraj